O Nas

Restauracja Romantyczna mieści się w zabytkowych piwnicach Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Kameralne, ciepłe i  przepełnione historią wnętrze w połączeniu z prostym, nowoczesnym wystrojem tworzy niezapomniany klimat.

Od wiosny do późnej jesieni zapraszamy do ogródka na Rynku Starego Miasta z widokiem na Syrenkę – symbol Warszawy.

Restauracja Romantyczna powstała ze szczerej potrzeby ugoszczenia ludzi kuchnią opartą o polskie, sezonowe produkty najwyższej jakości, winami z najciekawszych winnic świata i naszą profesjonalną obsługą. W romantycznej kuchni używamy przede wszystkim polskich produktów. Tworzymy nowoczesną polską kuchnię inspirowaną staropolskimi i regionalnymi przepisami. Ze względu na sezonowość dań, nasze menu zmieniamy kilka razy w roku.

Wierzymy, że wizyta w Romantycznej będzie dla Państwa ciekawym przeżyciem i z przyjemnością wrócicie do nas w przyszłości.

Szef Kuchni

RAFAŁ RÓWNY

Pochodzi z Mazur. Doświadczony, z otwartym umysłem, chętnie podąża za kulinarnymi trendami, ceni sobie lokalne produkty i ich sezonowość, a na pierwszym miejscu stawia jakość składników. Jego kuchnia charakteryzuje się pomysłowością i wyczuciem smaku. Opiera się na polskiej tradycji kulinarnej z europejskim akcentem. Nasz szef kuchni lubi dobrze nakarmić ludzi – zarówno gości, jak i obsługę. To On uczy nas wszystkich jak czerpać przyjemność z jedzenia.

 

Nasz Zespół

Lubimy i szanujemy naszych Gości. Lubimy i szanujemy siebie wzajemnie. Romantyczny zespół tworzą ludzie z pasją i doświadczeniem.
Wszystkim zależy na tym, aby nasi Goście byli szczerze zadowoleni.
Staramy się dbać o ich satysfakcję i komfort po to,
żeby ponownie nas odwiedzili w Romantycznej.

alternatywny text

Wymagania naszych Gości są wyzwaniem, któremu zawszę staramy się sprostać.
Restauracja Romantyczna to doskonałe miejsce na organizację kameralnych spotkań i bankietów biznesowych, i uroczystości rodzinnych.