Pomysł na imprezę integracyjną w Warszawie

Impreza integracyjna pracowników to wydarzenie, które bardzo często wpływa na poprawę atmosfery w miejscu pracy, pozwala poznać się pracownikom z nieco innej strony i przełamuje wiele barier (zwłaszcza, jeśli w imprezie biorą udział pracownicy z różnych szczebli). Uniwersalną przestrzenią dla takich wydarzeń może być jedna z warszawskich restauracji.

Gdy przy jednym projekcie w pracy spotykają się nagle osoby, które dotąd nie miały sposobności ze sobą współpracować lub w ogóle nie pracowały do tej pory w grupie, warto zorganizować dla nich spotkanie zapoznawcze na neutralnym gruncie. Kameralna restauracja na imprezę integracyjną w Warszawie może okazać się idealnym miejscem – jakie zalety takiego rozwiązania przemawiają za organizacją imprezy integracyjnej w restauracji?

impreza integracyjna w restauracji warszawa

Zalety imprezy integracyjnej w restauracji

  1. Restauracja jako rodzaj miejsca integracyjnego to popularny obiekt, który bez problemu znajdziemy w każdym mieście – łatwo będzie nam wybrać taką lokalizację, do której z łatwością dotrze każdy uczestnik imprezy o różnej porze dnia.
  2. Wspólne spożywanie posiłku to rytuał, który zbliża do siebie ludzi i zachęca do rozmów – czy to nie brzmi, jak początek idealnej imprezy integracyjnej? Podczas kosztowania potraw uczestnicy spotkania mogą dzielić się ze sobą wrażeniami, które dostarcza posiłek, i znaleźć pretekst do rozmów na inne tematy.
  3. Spędzanie czasu wspólnie przy stole sprzyja prywatnym rozmowom – podczas biesiadowania intuicyjnie wręcz człowiek ucieka myślami od zagadnień związanych z pracą, dzięki czemu swobodna atmosfera i prywatne tematy sprzyjają zacieśnianiu relacji.
  4. Organizacja imprezy integracyjnej w restauracji sprawia, że inicjator spotkania nie musi poświęcać wiele czasu na zaaranżowanie wydarzenia, ponieważ to restauracja przyjmuje rolę organizatora i będzie na bieżąco monitorować sytuację podczas imprezy.
  5. Po zakończonym spotkaniu integracyjnym w restauracji, na żadnym z uczestników nie ciąży odpowiedzialność sprzątania – mogą w spokoju rozejść się do swoich domów.
  6. W wielu przypadkach restauracje mają również osobne pomieszczenia taneczne lub wydzieloną przestrzeń z parkietem do tańca – oprócz wspólnego posiłku, można więc zaplanować także zabawy integracyjne pracowników lub potańcówkę.