Jak wybrać restaurację na spotkanie biznesowe?

Miejsce, które wybieramy na spotkanie firmowe i rozmowy z kontrahentami, może czasem zdecydować o powodzeniu prowadzonych negocjacji i rozmów. Jeśli więc chcemy zrobić dobre wrażenie na naszym rozmówcy i wyrazić szacunek do niego, warto dobrze przemyśleć wybór restauracji na oficjalne biznesowe spotkanie.

Coraz częściej stykamy się z sytuacjami, kiedy spotkanie firmowe odbywa się poza siedzibą firmy, na neutralnym gruncie – sprzyja to utrzymaniu swobodnej atmosfery i pozwala podejmować odważniejsze decyzje. Bardzo szybko zwyczaj organizowania spotkań biznesowych w restauracjach wszedł do etykiety budowania relacji z kontrahentami i wspólnikami biznesowymi. Ważne jednak, aby wybrana przez nas restauracja umożliwiała spokojne i dyskretne prowadzenie rozmowy.

kolacja biznesowa warszawa

Cechy restauracji idealnej na spotkanie firmowe

Umawiając się z kontrahentem w restauracji, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mogą przechylić szalę negocjacji na naszą stronę.

Spokojne wnętrze

Zadbajmy o to, aby miejsce, w którym chcemy zorganizować spotkanie firmowe, nie było zbyt gwarnym, hałaśliwym lokalem – dusznym i zatłoczonym. Zwróćmy uwagę, czy w restauracji zazwyczaj nie słychać głośnej muzyki i czy stoliki ustawione są w optymalnej odległości od siebie, by nic nie zakłócało naszej rzeczowej dyskusji z gościem.

Uniwersalne menu

Wybierając restaurację na spotkanie biznesowe, nie celujmy w lokale o wyszukanym, bardzo wąskim menu – może się okazać, że nie trafimy w kulinarne gusta naszego rozmówcy i ten dyskomfort będzie rzutował na całe spotkanie oraz nastawienie naszego gościa do rozmowy. Bezpieczniej jest wybierać te lokale, które serwują kuchnię polską lub śródziemnomorską, gdzie każdy znajdzie jakieś danie dla siebie.

Swobodna atmosfera

Jeśli w pierwszej kolejności przyjdzie nam do głowy ekskluzywna, elegancka restauracja jako miejsce na biznesowe rozmowy, to zastanówmy się raz jeszcze – czy to na pewno najlepszy wybór? Sęk w tym, abyśmy zarówno my, jak i nasz gość, czuli się w danym lokalu swobodnie – zbyt szykowny wystrój i wykwintne menu mogą działać odstraszająco i stresująco na naszego rozmówcę.

Dogodna lokalizacja

Lokalizacja restauracji na spotkanie firmowe może być ukłonem w stronę zaproszonego gościa – zwróćmy uwagę na to, aby i dla niego dotarcie do konkretnego lokalu nie było kłopotliwe. Opcją, która się zawsze obroni, jest wybór restauracji znajdującej się w pobliżu siedziby naszej firmy. Wybierajmy takie miejsca, które oferują wygodny parking lub można do nich dotrzeć komunikacją zbiorową.